שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
חדשות אחרונות /

"איכות חיים כזאת מגיעה לכולם" – פיית הפילאטיס שהציבה מטרה לעזור לאנשים להיפטר מכאב

זהר כהן התוודעה לפילאטיס בשל כאבים בגבה. בעקבות התוצאות הפנטסטיות על גופה, הפכה למדריכה ומטפלת בתחום הפילאטיס השיקומי, ואף פיתחה את שיטה ייחדות מבוססת פילאטיס להעלמת כאבים, שסייעה לרבים להירפא ממכאובי גוף וסבל רב. לאחרונה החלה להעלות סרטונים שהפכו להצגה הכי טובה ואותנטית ברשת, ולאור התגובות הרבות החליטה להשיק וובינר מיוחד על פילאטיס, כאבים, איכות חיים ומה שביניהם. הכניסה לוובינר – חופשית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"איכות חיים כזאת מגיעה לכולם" – פיית הפילאטיס שהציבה מטרה לעזור לאנשים להיפטר מכאב 1

למחשבים יש קונטרול אלט דליט, ולבני האדם יש את הפילאטיס שעושה ריסטארט. ולפילאטיס יש את זהר כהן, שכאשר היא מתחילה לדבר בקולה הנעים על ריפוי הגוף, יוצאת לאור האישיות שלה מלאת הנתינה, שמשרה תוך רגעים מעטים הרבה רוגע. זהר בחרה בדרך הטיפול בתור הייעוד שלה, וכשמתברר שתלמידיה מכנים אותה "פיית הפילאטיס", לא קשה לנחש למה דבק בה הכינוי.

כהן היא מדריכת פילאטיס מכשירים ופילאטיס שיקומי מוסמכת, וסטודנטית שנה שנייה (מתוך ארבע) לאוסטאופתיה. אליה מגיעים המטופלים שסובלים מכאבים ממגוון סיבות, וכתוצאה מכך חווים ירידה דראסטית באיכות החיים. המקרים הקשים בהם נתקלה בסטודיו לא נתנו לה מנוח. היא לא הסתפקה בידע הרב שלה, אלא חקרה ללא הרף וחיפשה כיצד ניתן לדייק את כל תרגילי הפילאטיס המוכרים, ולקדם את המטופלים לחיים טובים ללא כאבים בלתי פוסקים ומייסרים. המחקר הוביל אותה לפתח שיטה משל עצמה להעלמת כאבים, שקרויה על שמה וזוכה להצלחה עצומה. "יש בי הרבה ידע בכל מה שנוגע לשלד, לגב, וטיפול זה אהבת נפשי. השיטה החדשה שלי משלבת את כל מה שאני", היא מסבירה. 

בסטודיו היא מקבלת מטופלים לשיעורים קבוצתיים ופרטיים, ומספרת על תלמידיה בעיניים בורקות. "אני מעניקה טיפולי שיקום בשיטה שלי, שתוצאותיו מצילות ומיטיבות, ונהנית מכך. הלקוחה המבוגרת ביותר שלי בת 78 ועיוורת, אני מעבירה שיעורים למבוגרים עם דלקות פרקים, וגם לצעירים ובני נוער, כולל עם מוגבלויות. אני באה לעזור לאנשים לחיות ללא כאבים. התוכן בשיעורים מועיל לכל כך הרבה דברים: לכאבי גב, כתפיים, צוואר, ברכיים. כאב מתמשך זה סבל, ואני עוזרת לאנשים לחיות בלי סבל".

לאחר שנים ועזרה למאות מטופלים החליטה מתוך תחושת שליחות להרחיב את היריעה ולהגיע גם למי שלא יכולים להגיע אליה, בין אם מסיבה גיאוגרפית או אחרת. כהן החלה להעלות סרטונים בעמודים שלה ברשתות החברתיות – יוטיוב, פייסבוק, אינסטגרם – שם היא מעבירה מגוון שיעורים מצולמים יחד עם בונוסים אישיים שלה. וכאן… קרה דבר שכהן לא חזתה. הסרטונים הפכו לסיפור הצלחה. מפרופיל של מאמנת רצינית ושקדנית, מפתחת שיטה, הפך העמוד שלה לבמה מרכזית עם עוקבים שמחכים לתכנים חדשים. 

מי שכבר התוודע לתכנים שלה, מדבר על תחושה חזקה של יחס אישי. בכל הסרטונים פונה כהן אל המתעמלים ומדברת אליהם באינטימיות, מעניקה תמיכה גם מרחוק, והמתעמלים חשים כאילו הם בסטודיו לידה. "חשוב לי לדבר עם מי שמתעמלים איתי. אם יש משהו שמשותף לגבי הלקוחות והעוקבים שלי, זה שאני דואגת להעניק יחס של הקשבה לכל אחד, ואני זמינה. אני נגישה ואנשים מרגישים חופשי לפנות אליי – במייל, בטלפון – לשיחה ושאלות". 

 

"איכות חיים כזאת מגיעה לכולם" – פיית הפילאטיס שהציבה מטרה לעזור לאנשים להיפטר מכאב 2

תרגילים ופנינים מלאי השראה בגובה העיניים

בסרטונים שהיא מעלה בעמודים שלה, היא מעבירה מגוון שיעורים שאינם מצריכים הכנת אביזרים מיוחדים, מלבד מזרן לפעילות על הרצפה, או כסא. בין שיעורי הפעילות הגופנית עם עקרונות משיטתה, מצורפות גם פנינים אמיתיות – כהן משתפת מעולמה וניסיונה ומעניקה עצות לאורח חיים בריא ממגוון זוויות, בסרטונים מלאי השראה ומעודדי עשייה שיצרה. הנושאים שהיא חולקת באותנטיות כובשת נעים בין העלאת האג'נדה שלה לחיות בשלום עם הגוף, לבחירה מושכלת של מזון בסופר, לשיפור רמת העייפות באמצעות תזונה, ועוד. כהן פותחת מצלמה ומדברת בגובה העיניים, חושפת גם חולשות, קשיים ואתגרים שפוקדים אותה, על אף מעמדה. וכך, כל אחד יכול להזדהות ולהבין שאפשר לעבור תהליך, שעם קצת רצון הכול ניתן ליישום. 

"הראייה שלי הוליסטית, וכמו שאתה מטפל בגוף כך גם הנפש זקוקה לחיזוק", היא מסבירה, ולא מצליחה להסתיר את ההתרגשות מכך שמבלי לתכנן פרצה את גבולות הסטודיו האינטימי שלה, וקהל רחב נחשף אליה ולשיטתה. "יש לי ערך לתת. זה בייבי שלי. אני מתכננת ועושה הכול לבד". 

מי הקהל שחשוב שייחשף לשיטה שלך?

"כמו בסטודיו, כול מי שחשים כאבים ורוצים ריפוי אמיתי. גם אמהות בנות 30-40 עסוקות ועמוסות, שמתקשות למצוא זמן ללכת לסטודיו, אך רוצות להקדיש כמה דקות ביום לגוף שלא נעשה צעיר ומאותת עם כאבים; גם סטודנטים שסובלים מכאבי גב וצוואר מישיבה ממושכת על יד המחשב וספרי הלימודים, שהכסף לא נזיל אצלם והזמן שלהם מועט; גם מבוגרים ששומרים מרחק וממעטים לצאת מהבית, אך רוצים להרגיש חיוניים ופעילים ולעשות משהו טוב למען עצמם והגוף הכואב; לגברים ונשים בכל הגילאים שמתעוררים בבקרים עם גוף דואב אחרי שנת הלילה ורוצים לייעל את עבודת הגוף. ועוד המון סיפורים. זה מתאים ממש לכולם. ובכל מקרה – מי שיש לו שאלות ורוצה להתייעץ לפני – יכול לפנות אליי". 

מגיעים לפילאטיס ומתאהבים

השינויים המואצים בשנה האחרונה יצרו אינפלציה גבוהה של סרטוני פעילות גופנית אונליין. כששואלים את כהן למה לבחור דווקא בשיטת פילאטיס לריפוי מבין שלל הסרטונים ברשת היא מחייכת-צוחקת. "לפילאטיס בא כל מי שלא רוצה להתאמן"

למה זה משעשע אותך? 

"יש משהו בפילאטיס שמרגיש קל ונעים. אז כל מי שלא אוהב להתאמן אבל בכל זאת רוצה לסמן 'וי' על התעמלות, בא לפילאטיס. וזה משעשע כי אז מי שבאים נחשפים לעולם הזה, מתאהבים, ומתמידים כבר שנים".

מה גורם להתאהבות הזאת?

"פילאטיס היא עבודה גופנית שמקשיבה וגם מרפאת. למשל, עובדים על איזון. באוסטאופתיה, אם אדם שוכב עקום, אומרים 'אל תסדר אותו', כי זו הדרך שלו. לכולם יש חוסר איזון כחלק מהחיים. העניין הוא ללמוד לחיות עם זה. ככה בפילאטיס – אם אנשים לא יכולים, זה בסדר. המסר הוא שזה הגוף שלך, ולא ללכת נגדו אלא איתו".

זה נראה כמו "ספורט לייט" כזה. משיגים בכלל תוצאות?

"בכל מצב מתקדמים. גם אם הקצב נראה איטי. העיקר הם הדרך והתוצאה, וניתן להשיג חיזוק וריפוי. באו אליי מתאמנים רבים עם כאבים בגב תחתון, גב עליון, ברכיים. הכאבים מפסיקים אחרי חודש וזה קורה ממקום של הקשבה. היופי בפילאטיס שככל שעושים זאת יותר, זה נהיה יותר קשה, כי זה מדויק. אפשר לאתגר תמיד בתרגילים – לומר למתעמל 'דמיין שאתה דוחף קיר', ואז הוא מאמץ שרירים אחרים. 'תעשה פלקס במקום פוינט', כלומר תמתח, תאריך שרירים. בעבודה על שיווי משקל הכי קל לראות תוצאות, ותמיד אפשר להשתפר כל הזמן ובכל גיל. אמא שלי עשתה פילאטיס הרבה שנים, והיא חזקה. היא בת למעלה מ-60, מרימה שקיות כבדות בסופר, כשחברות שלה בגילה לא יכולות". 

"השגתי איכות חיים, נעלמו לי הכאבים"

כהן, 26, היא ספורטאית ומתעמלת עוד מילדות שהכירה שלל ענפי ספורט, אבל את הפילאטיס גילתה רק בתקופת הצבא, בגלל כאבים בגב תחתון מהם החלה לסבול. "ניסיתי טיפולי פיזיותרפיה וטיפולים משקמים אחרים אך הכאבים נמשכו. בנוסף יש לי גם עקמת", היא מספרת. "הכאבים הביאו אותי למצב שכל הזמן הייתי צריכה לחשוב ולתכנן את צעדיי. כל יציאה הצריכה תכנון שלם – האם יש במועדון הזה רק כסאות בר שבלתי אפשרי עבורי לשבת עליהם? או גם כסאות רגילים עם משענת? כי אם אין, אני נאלצת לבטל את הבילוי. וזו רק דוגמה אחת. הכאב פגע לי קשות באיכות החיים". 

 

"איכות חיים כזאת מגיעה לכולם" – פיית הפילאטיס שהציבה מטרה לעזור לאנשים להיפטר מכאב 3

ואיך גילית את הפילאטיס?

"אמא שלי היתה מתעמלת פילאטיס ותיקה, ואמרה לי לנסות. לא הבנתי מה זה קשור אליי אבל ניסיתי. אחרי חודש הפסיקו הכאבים". 

הגילוי המסעיר יחד עם הרקע הספורטיבי גרמו לה לצלול למעמקי הפילאטיס ולהבין את כל מה שטמון בו. "בתור ספורטאית תמיד רציתי להיות מורה לחינוך גופני, אבל הרגשתי שזה לא מספיק משמעותי ובעל השפעה. כשהתוודעתי לפילאטיס הבנתי ששם יש הגשמה. תמיד היתה לי מטרה גדולה בחיים לרכוש ידע מקצועי כדי לעזור לאנשים להבין את נקודות התורפה הגופניות שלהם לסייע להם עם כאבים, וזה-זה. גם מצאתי את התחום הידיאלי לכך וכך דייקתי אותו עם השיטה שפיתחתי". 

לאחרונה החליטה כהן שהיא לא מסתפקת בסרטונים שהיא מעלה ברשתות. בקרוב היא תקיים סמינר מיוחד בוובינר על פילאטיס, כאבים, איכות חיים, ומה שביניהם, שם תחשוף עקרונות רבים משיטת הפילאטיס שפיתחה לריפוי כאבים. הגישה אליו, כך החליטה, תהיה ללא עלות כספית. "משהו בתגובות החיוביות של הקהל גרם לי לעוף עוד יותר גבוה ולרצות להתפוצץ על זה. רציתי להעניק משהו לקראת האביב, ההתחדשות, והשנה המטורפת הזאת. הפילאטיס נתן לי את איכות החיים שרציתי, ואני רוצה לתת איכות חיים כזאת לכולם". 

הגוף שלך כואב? צוואר, גב, ברכיים, אולי אזורים אחרים? המאמנת המוסמכת זהר כהן, מפתחת שיטת פילאטיס ייחודית משלה לריפוי כאבים, רוצה לסייע לכל מי שסובל, ללמוד כיצד ניתן להגיד "ביי" לכאבים. להתייעצות ולשאלות, ולהרשמה לוובינר המיוחד שלה שיתקיים בקרוב, מוזמנים להיכנס לאתר שלה. זהר בהקשבה מלאה ותשמח לסייע.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב print

כתבות נוספות

5
5.0 rating
מעולה98%
טוב מאוד0%
בינוני2%
לא משהו0%
גרוע0%

הנצפים ביותר

מומלצים

סגור