שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
חדשות אחרונות /

עייפים בחו״ל? זאת כנראה הסיבה:

מחקר בין לאומי חדש שנערך על ידי קבוצת המלונות אינטרקונטיננטל, מצא כי 89% מהשוהים בבתי מלון מתקשים להירדם בלילה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עייפים בחו״ל? זאת כנראה הסיבה: 1
נידודי שינה במלונות
המחקר שיצא לאור ב״יום השינה העולמי״ (כן יש דבר כזה), שחל השנה ב-15 למרץ, מצא כי נוסעים בנסיעת עסקים מחסירים בממוצע כשעת שינה בלילה וישנים בממוצע רק 5 שעות ו-17 דקות בלילה.
מהמחקר עלה כי הסיבה העקרית לקושי בהרדמות ובשינה קלה נעוץ בהמצאות בסביבה שונה ולא מוכרת (44%). סיבות נוספות משפיעות הינן, חשיפה לרעשים לא מוכרים (35%) ועבודה עד שעות מאוחרות (35%).
ממחקרים קודמים עלה כי במקרים של שינה רחוק מהבית ובסביבה לא מוכרת, המח שלנו לא נכבה לחלוטין בכדי לא לאבד שליטה ולהגן עלינו. עלה כי אחת מעונות המח נמצאת כפעילה יותר במהלך הלילה מה שגורם לרכישות יותר גבוהה לרעשים. המח למעשה נשאר ער לרעשים מבחוץ.
באופן כללי עלה נתון מעניין שמראה ש-67% מהאנשים ציינו כי הם סובלים מעייפות רבה יותר כאשר הם נוסעים הרחק מביתם בין אם מדובר בנסיעת עסקים ובין אם מדובר בחופשה.
כדי להתגבר על קודי ההרדמות, מחצית ממשתפי הסקר ציינו כי הינם מקשיבים למוזיקה לפני השינה ומחציתם (בקירוב) צופים בטלויזיה.
בכדי להתמודד עם בעיית השינה (ועל חשיבות השינה בתפקוד הגופני והשכלי אין צורך להרחיב), פיתחה חברת אינטרקונטיננטל בייחד עם חברת הטכנולוגיה ״Lighting Science Group״ מתקן מתוחכם העונה לשם ״Task Light Journi Mobile״.
המכשיר מפיץ תאורה בחדר בהתאם למחזור השינה. התאורה מופצת בעוצמה מסויימת והספקטרום מסויים. המכשיר יודע אף לשנות את צבע האור והכל בהתאם לשעות היממה ורצון האורח.
ידוע כי לתאורה יש יכולת השפעה משמעותית על המוח, ועל השעון הביולוגי שלנו שמשתבש בזמן נסיעות, קל וחומר במקומות עם Time Zone שונה.
בחברה מאמינים כי השגת שליטה על החשיפה לאור בזמן השהות בחדר המלון, עשויה לגרום לנו להירדם בקלות, וגם להתעורר בקלות ולשפר את יכולת ההרדמות שלנו ואת איכות השינה.
את מתקן התאורה החדשני, ניתן כבר למצוא במלונות הרשת.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב print

כתבות נוספות

5
5.0 rating
מעולה98%
טוב מאוד0%
בינוני2%
לא משהו0%
גרוע0%

הנצפים ביותר

מומלצים

סגור