שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
חדשות אחרונות /

"עוד רגע הייתי נופל עם השוק האפור.." האם זאת התקווה האחרונה למאות אלפי ישראלים שקורסים תחת נטל ההלוואות?

הבנקים בישראל אוהבים מאוד לתת הלוואות. אבל רק למי שההתנהלות הכלכלית שלו תקינה. אם אתה בחובות או עשית טעות כלכלית? הבנקים וחברות האשראי יהפכו לקשוחים מאוד. אז מה הפיתרון למי שנאלץ לגלגל הלוואות, ואיך להימנע מליפול למלכודות המסוכנות של השוק האפור?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"עוד רגע הייתי נופל עם השוק האפור.." האם זאת התקווה האחרונה למאות אלפי ישראלים שקורסים תחת נטל ההלוואות? 1

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים הופכים להיות מוגבלים או מסורבים בבנקים, ונדמה להם שאין שום יכולת להיחלץ מהמצב הבעייתי. זה יכול להיות עקב גירושין או אירועים אחרים שיכולים לזעזע את שגרת ההתנהלות הכלכלית.

מסתבר שרוב האנשים לא יודעים, שאם יש ברשותם נכס, יש אפשרות תוך זמן קצר לאחד את כל הלוואות, לקבל משכנתא. ולשלם הרבה פחות בכל חודש.

שוחחנו עם ישי ביטון (43) גרוש ואב לשתי בנות

"30 שנה הייתי לקוח טוב של הבנק, מכניס משכורת קבועה בכל חודש והיה לי אימון מלא בבנק, אח"כ התגרשתי, התחילה תקופה קשה כלכלית, והבנק החליט "לשרוף" אותי סופית..  בשנה הנוראית הזאת, הייתי מגלגל 5 הלוואות במקביל והייתי צריך להחזיר יותר מ-9000 ש"ח בחודש!

לא היה לי חמצן, ולא ידעתי איך לצאת מהמצב הזה.  הבנקים היו קשוחים ולא הסכימו לתת לי הלוואה רצינית כדי לכסות הכל. כמעט נפלתי עם השוק האפור,

ברגע האחרון התחלתי תהליך של "משכנתא מוחקת". והיום אני משלם 1900 ש"ח בחודש על הלוואה אחת. וזהו."

אך מסתבר כי הסיפור של ישי אינו מקרה נדיר, שוחחנו עם יפית לוי תירוש, יועצת מומחית להבראה כלכלית בחברת "הלוואות בקליק"

"..מאות שכירים ובעלי עסקים מגיעים אלינו, ישנם אפילו כאלה שקיימים ברשותם נכס או מספר נכסים, אבל ברגע שהם נכנסו לחובות רציניים – אוטומטית הפכו למסורבים ומוגבלים על ידי הבנק שלהם. סוג ב'. ככה זה. הבנקים לא רוצים לעזור למי שמסתבך. גם אם תספר שהייתה לך האטה בעסק ואתה בהתאוששות, בשנים האחרונות המדיניות הפכה להיות מחמירה הרבה יותר.."

באיזה סדר גודל של חובות מדובר?

"..בדרך כלל מגיעים אלינו עם חובות בין 200 ל- 300 אלף ש"ח אבל הבעיה האמיתית היא שהחוב הוא לא לגוף אחד, אלא לשלושה או ארבעה חברות, שלכל אחת תאריך פירעון שונה בחודש.

ואז, אתה מוצא את עצמך בלחץ וסטרס כל החודש, כל כמה ימים צריך להחזיר הלוואה לגוף אחר. כשהסכום הכולל של כל ההחזרים יכול להגיע ל12 אלף ש"ח בחודש (!) ומי מדבר על הריביות ששוחטות את הכיס.

כואב הלב, ישנם אנשים שבגלל הלחץ גם עושים טעויות ומתפתים למלכודות הנוצצות של השוק האפור. נכנסים למעגל הזה, נאלצים לשלם ריביות עתק ובסוף גם מאבדים את הבית. הכרתי אנשים ששמו קץ לחייהם כתוצאה מחובות כאלו"

 

קשה. אז מה מומלץ למי שנמצא במצב הזה?

"..הכי חשוב לפעול בחכמה ובלי לחץ. אם הבנק מסרב, צריך להבין מה הסיבה ולנסות להיעזר באנשי מקצוע כדי לקבל איחוד הלוואות או "משכנתא מוחקת" וכך להפחית את התשלום החודשי בצורה דרסטית"

"הנה, למשל סיפור שקרה ממש בחודש שעבר: הגיע אלינו לקוח עם כאוס של תשלומים בסכום מטורף של  13 אלף ש"ח בחודש ל-4 בנקים וחברות אשראי,

היום. אחרי איחוד ההלוואות ו"המשכנתא המוחקת", הוא משלם 1450 ש"ח בחודש (!) תחשוב כמה ריבית הוא חוסך! והשקט הנפשי זה פרייסלס.."

נשמע טוב. וכמה עלות של שירות כזה?

"..רוב אנשי המקצוע שמתמחים בתחום, גובים סכום של כמה אלפים בודדים, שזה ממש משתלם, ביחס לריביות שחוסכים.  מה גם שברוב המקרים לא צריך לשלם שקל אחד לפני שנכנסים לתהליך ההבראה.."

ניתן לברר על תהליך הבראה בלחיצה כאן

למה שהבנק יסכים לתת משכנתא לאדם כזה?

"..זה פשוט, הבנק אפילו ישמח לתת משכנתא, הרי המטרה שלו זה "למכור כסף"

רק מה? הוא צריך 'בטוחות' אמינות וקרדיט. וזה דבר שניתן לייצר תוך תקופה קצרה, באמצעות אנשי המקצוע המתאימים.."

האם הרבה ישראלים מכירים את הפיתרון הזה?

"..לאחרונה, מתחילה להיווצר חשיפה גדולה לנושא. ויותר ויותר אנשים פונים אלינו כי מבינים שאפשר רק להרויח. גם הרבה פחות ריבית, גם פחות לחץ להחזיר סכומים גבוהים בכל חודש. וגם מדובר בתהליך שהוא פשוט וניתן לבצע בדיקה ללא עלות. חשוב שתדעו, גם אם אתם מוצפים בהלוואות והחזרים,  בהחלט אפשר לצאת מזה ולחיות ברוגע. אל תתלבטו, ניתן לפנות אלינו לייעוץ ללא תשלום ולקבל הלוואה בתנאים טובים כמעט בכל מצב.."

לקבלת ייעוץ ללא עלות ניתן להירשם כאן

 

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב print

כתבות נוספות

5
5.0 rating
מעולה98%
טוב מאוד0%
בינוני2%
לא משהו0%
גרוע0%

הנצפים ביותר

מומלצים

סגור