שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
חדשות אחרונות /

"עם אחד תכשיט אחד" – המוצר האופנתי שנושא בתוכו את ספר התנ"ך, וכובש את כולם

שיתוף פעולה מיוחד שנוצר בין שושלת יהלומנים ישראלית ותיקה עם מחלקת הננו טכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב הוליד מוצר חדש שכובש את ליבם של הישראלים, כולל המפורסמים - תכשיטים מעוצבים שבתוכם חרוט ספר התנ"ך בגודל ממוזער, ומעניקים חוויה רוחנית אישית, יחד עם משמעות עמוקה ומאחדת של חיבור לשורשים ולהיסטוריה, המשותפים לכולם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
"עם אחד תכשיט אחד" – המוצר האופנתי שנושא בתוכו את ספר התנ"ך, וכובש את כולם 1
תנאור. צילום יח״צ

 

הם בולטים ביופיים, אציליים, מעוצבים בטאץ' עדין ומיוחד, ומחירם נגיש, אבל לא זה מה שמייחד את התכשיטים של TANAOR, אלא משהו עמוק יותר – על גבי כל תכשיט של החברה חרוט ספר התנ"ך במלואו, בעזרת טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת במיוחד.

המשמעות – 1.2 מיליון האותיות שמרכיבות את 929 פרקיו של הספר הקדוש, כולן נאספות בתוך התכשיט לספר תנ"ך שלם, שאותו ניתן לקרוא בבירור בעזרת מיקרוסקופ בעל יכולת הגדלה עצומה (של פי 10,000). מגלי מולדבסקי, 34, מייסדת ומנכ"לית החברה, מסבירה: "מדובר בחריטה של התנ"ך הכי קטן בעולם בתוך תכשיט, מבראשית עד דברים הימים, כולל כמובן תהילים, שמלווה אותך לכל מקום".

TANAOR היא חברת בת של מולדבסקי יהלומים ותכשיטים בע"מ הוותיקה והמהימנה. בשלוש שנות קיומה, החברה הצעירה והצומחת רושמת הישגים חסרי תקדים עם המוצר הייחודי – דגמים רבים של החברה אוזלים מהמלאי במהירות, ו"נחטפים" רגע אחרי שהם מיוצרים. באופן לא מפתיע גם מפורסמים וידועים, שיכולים להרשות עצמם הכול, בחרו בתכשיטים המיוחדים בעלי המשמעות העמוקה. אילנית לוי, רוסלנה רודינה, עידן רייכל, יעל שלביה, אברהם טל וישראל קטורזה, הם רק חלק מהלקוחות שכבר אימצו לעצמם תכשיטים מהקולקציה. 

"זה מוצר חוצה מגזרים, שמתחברים אליו כולם – דתיים, מסורתיים, חילונים. זה לא מפתיע, כי כל תכשיט מעניק חוויה שמיימית רוחנית", מסבירה המנכ"לית בקצרה.

מבחר רחב של קולקציות – לכולם

משפחת מולדבסקי היא מהוותיקות בישראל העוסקות בתחום היהלומים והתכשיטים, עוד משנת 1946. תכשיטי החברה מוכרים בעיקר לקהל בעל אמצעים מהעשירונים העליונים. כשקולקציית תכשיטי התנ"ך פותחה, הוחלט על ייסוד חברת הבת TANAOR, שפועלת על פי הסטנדרטים הבלתי מתפשרים של ייצור תכשיטי יוקרה כמו של חברת האם, אך במחירים לכל כיס

מרבית התכשיטים של TANAOR הם מכסף סטרלינג, בציפוי זהב 18 קראט, או פלטינה. מדובר בבחירה מכוונת. "בגלל ההשראה מהתנ"ך, בראש החזון שלנו עמד הרצון שהמחיר יתאים לכולם. לכן, קבענו מדיניות שהקולקציות שלנו תהיינה Luxury Affordable (פריטי יוקרה במחירים נגישים)", מסבירה מולדבסקי. "בגלל שיש ביקוש אנו מייצרים גם תכשיטים מזהב טהור, שמחיריהם גבוהים בהרבה, אבל אני גאה שעיקר פעילותנו היא בייצור המיועד לכולם".

על אף שמדובר בתכשיטים ייחודיים, החברה לא הסתפקה במבחר מצומצם של עיצובים. אדרבא.

מולדבסקי: "בחרנו לעצב קולקציות נרחבות ומגוונות של מוצרים, שתהיה כמה שיותר בחירה". החברה מייצרת ומשווקת מגוון קולקציות לגברים ונשים של שרשראות, צמידים, טבעות, עגילים ואקססוריז, שנבדלות זו מזו בעיצובים שונים, שלל דוגמאות, צורות גיאומטריות מגוונות, מבחר עוביים, שילובי חומרים, צבעים, שיבוצי אבנים, ועוד. כל הקולקציות מוצגות באתר הידידותי של החברה. 

תכשיטי החברה נמכרים פעמים רבות גם כמתנה לאירועים וציוני דרך מגוונים – לחיילים שמתגייסים, לבר ובת מצווה, לימי נישואים, ימי הולדת, וכל סיבה אחרת. "מחמם את הלב לחשוב כמה לצד העיצובים שהקהל אוהב, התנ"ך מקשר ומחבר בין כולם", משתפת מולדבסקי בגאווה ומוסיפה: "תכשיט כזה יכול לקיים ערך נוסף של קשר בין דורי. למשל, אמא ובת שעונדות תכשיטים מהקולקציה – כל אחת והתכשיט שלה, כל אחת והטעם שלה, אבל יש משהו שמקשר ביניהן, שזה התנ"ך שתמיד תמיד הולך איתן".

"עם אחד תכשיט אחד" – המוצר האופנתי שנושא בתוכו את ספר התנ"ך, וכובש את כולם 2
תנאור. צילום יח״צ

חותמות הלכה ואקדמיה בכל תכשיט

שמה של חברת TANAOR מורכב מצירוף המילים תנ"ך, ננו ואור, ונגזר מתחום פעילותה המיוחד. מולדבסקי מפרטת על תהליך הייצור המיוחד: "טכנולוגיית הננו יכולה לקחת אינפורמציה עצומה, ולמזערה. אנו עובדים עם הוראות מדוקדקות מהאוניברסיטה. כל לוחית שייצרנו שעליה חרוט התנ"ך מגיעה לבדיקה במעבדה מיוחדת באוניברסיטה, שזו הצגה בפני עצמה – חדר סטרילי בצורה קיצונית, מבודד, נטול אבק, שנכנסים אליו עם כיסוי הרמטי לבגדים. לאחר שקיבלה אישורים וחותמות, הלוחית מוצמדת לתכשיט, לתמיד".

נשמע כמו הקפדת יתר…

"השם והמוניטין של החברה מנחה אותנו להציע מוצר מושלם. כל תכשיט מגיע עם תעודת אחריות ואותנטיות החתומה על ידי הרב אליהוא שנון, ועם תעודה בחתימת מחלקת הננו טכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב המאשרת כי התכשיט מכיל בתוכו את כל התנ"ך. לתכשיט מתלווה גם תעודת הכשר – אישור הלכה טכני – מהרב פרל ממכון צומת, הכולל אישור שניתן לענוד את התכשיט בכל מקום (גם בשירותים), ללא חשש חילול הקודש. זה תכשיט שנושא עימו מטען סנטימנטלי עצום, וההקפדה בהתאם".

תנאור: תחושת עוצמה שהולכת איתך לכל מקום

כשמתוודעים מקרוב לסיפור חייה של מגלי מולדבסקי שעומדת בראש החברה, הבחורה הפרפקציוניסטית עם האמביציה בשמיים, זו שמצטיינת בכל דבר שנוגעת בו, מבינים שרק משהו באמת שווה היה מצליח לגרום לה לשנות כיוון ממסלול החיים ששרטטה לעצמה.

למרות שנולדה לשושלת יהלומנים, היא בחרה שלא לעבוד בחברה המשפחתית. היא למדה משפטים וכלכלה, ועבדה בעריכת דין במשרד הכי גדול בארץ. במקביל לצבירת התארים, נרשמה באוניברסיטת תל אביב לקורסי העשרה מחוץ למניין של ביו רפואה וננו טכנולוגיה. כך הכירה את התחום.

לפני מספר שנים נתקלה בטלוויזיה בכתבה המציגה מתנה שהעניק שמעון פרס לאפיפיור – גרגר אורז עליו חרוט ספר התנ"ך. "באותו זמן עלה לי הרעיון שחייבים לשלב זאת בתכשיט, ואפילו שיתפתי את המשפחה, אבל חזרתי למסלול חיי הרגיל – סטאז', בחינות לשכה, עבודה במשרד. יחד עם זאת, משהו בזה לא הרפה ממני כמה שנים", היא משתפת. 

לפני 3 וחצי שנים עשתה מעשה, פנתה עם הרעיון שלה למחלקה בה למדה באוניברסיטה, שם התלהבו לצאת איתה לדרך המשותפת. ככל שעובר הזמן, מולדבסקי מבינה יותר ויותר עד כמה האינטואיציה ותחושת הלב שלה הייתה נכונה. "הדבר הזה שאנו מייצרים הוא יותר מתכשיט. אני נחשפת לתגובות ורגשות איפה זה פוגש כל אחד ואחד מהלקוחות, רואה את ההשפעה המיטיבה של המוצר על אנשים. לקוח שסובל מפחד מטיסות סיפר לי שכאשר הוא עונד את התכשיט, הוא מצליח להרגיש בטוח.

לקוחה אחרת סובלת מבעיות פריון, והיא מספרת שהיא מרגישה שתכשיט כזה נותן לה חוזק במסע שלה. כל אחד לוקח את זה למקום שלו, כמשהו שמרים אותו, מחזק אותו. אני שמחה ומרגישה שעשיתי את שלי".

"עם אחד תכשיט אחד" – המוצר האופנתי שנושא בתוכו את ספר התנ"ך, וכובש את כולם 3
מגלי ואביבה מולדבסקי. צילום יח״צ

הדבר הטהור שמאחד בין כולם

ומעבר להשפעה האישית, יש גם משמעות גדולה יותר. בימים בהם השיח על אופייה של המדינה היהודית מקצין והופך אלים, וכשהמילה 'הדתה' משמשת לניגוח קהלים רבים בחברה הישראלית, מגלי מבקשת להסביר כיצד מוצר קטן מחבר בין הקצוות. "מהמקום הקטן שלי, אני מאמינה שהתנ"ך כולו צריך להיות מעל השיח, ממש כמו ספר תהילים שחילונים רבים מצטטים ממנו ונושאים עימם באופן קבוע, ושחרוט גם הוא בתוך התכשיט.

אנחנו אמנם חלוקים בינינו בהרבה מאוד נושאים, אבל יש לנו היסטוריה משותפת ולכן מכולנו נדרש להתאמץ כדי להפוך לחברה סובלנית ומוסרית יותר. לענוד שרשרת, צמיד, או טבעת שהתנ"ך כולו משובץ בהם, זו תזכורת יומיומית חשובה עבורי ועבור כל אחד לרצות להיות אדם טוב יותר". 

מקסים. היכן ניתן לקנות את התכשיטים שלכם? 

"בעבר קולקציות של TANAOR הוצגו במוזיאונים ובחנויות מיוחדות שבחרנו בקפידה. בתקופה הנוכחית ניתן לראות את הקולקציה בעיקר אונליין, באתר שלנו, עם צילומים ומידע מלא על כל אחד מהפריטים, כולל המחירים המפתיעים". 

לחצו כאן לצפייה בקולקציית תכשיטי הננו תנ"ך של TANAOR באתר הרשמי של החברה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב print

כתבות נוספות

5
5.0 rating
מעולה98%
טוב מאוד0%
בינוני2%
לא משהו0%
גרוע0%

הנצפים ביותר

מומלצים

סגור